Príbehy našich užívateľov

Prečítajte si reálne skúsenosti našich klientov s iPodnikom. Pozrite sa zrýchlene na celý proces od potreby riešiť problém, cez hľadanie riešenia, až po inštaláciu riešení.

content

Flying Academy

Letecká škola Flying Academy sa špecializuje na praktický a teoretický pilotný výcvik. Veľkú časť absolventov tvoria ašpiranti na profesionálneho pilota. Okrem toho ponúka kurzy pre tých, ktorí chcú lietať pre radosť.

Škola pre profesionálnych i amatérskych pilotov

Flying Academy tak prevádzkuje rôzne stroje a zariadenia (lietadlá, simulátor atď.), spolupracuje s desiatkami inštruktorov a lektorov a obsluhuje stovky zákazníkov. Spoločnosť je registrovaná na Úrade pre civilné letectvo ČR a má i všetky potrebné medzinárodné certifikáty. Bola založená v roku 2002 v USA, dnes sídli v Prahe.

Finančné riadenie na základe aktuálnych informácií

Situácia na trhu priniesla nutnosť detailne sa zaoberať štruktúrou nákladov, starostlivejšie premýšľať o výdajoch a lepšie vyhodnocovať efektivitu vynakladaných prostriedkov, a to nielen z dlhodobého hľadiska, ale i pri prijímaní konkrétnych rozhodnutí. Bolo preto rozhodnuté ukončiť kontrakt s externou účtovnou firmou a prijať účtovníčku, ktorá bude nielen vybavovať povinnú administratívu, ale tiež vytvárať podklady pre rozhodovanie (manažérske účtovníctvo).

Na to potrebovala letecká škola ekonomický informačný systém, s ktorým bude pracovať nielen učtáreň, ale do ktorého budú mať prístup tiež manažéri. „Chceli sme proste mať detailnejší prehľad o tom, čo sa deje a za čo platíme,“ vysvetľuje obchodný riaditeľ Leoš Vybíral.

Online prístup do ekonomického systému

Práve to im umožnila služba iPodnik. Kdekoľvek má manažér so sebou notebook s pripojením na internet, môže nahliadať do účtovného systému a sledovať prehľadné finančné ukazovatele. Ako Leoš Vybíral hovorí, „Jednoznačne to vedie k tomu, že sa správame racionálnejšie. Už po pár dňoch sme si všimli pár vecí, na ktoré budeme reagovať.“

Prechod na ekonomický systém Pohoda poskytovaný v rámci služby iPodnik pritom netrval viac ako dva dni. I prevod údajov z pôvodného účtovníctva bol rýchly, hladký a bezproblémový.

Rýchlosť a ústretovosť reakcie

Pri voľbe informačného systému spoločnosť Flying Academy zvažovala niekoľko ekonomických systémov a niekoľko dodávateľov hostingu. Pre systém Pohoda hovorili najmä referencie účtovníčky, ktorá s ním už pracovala v minulosti.

Jednoduchá kalkulácia rovnako ukázala, že obstaranie vlastného servera a súvisiacich zariadení i služieb by sa neoplatilo. A to nielen z hľadiska jednorázovej investície, ale i pri posúdení celkových nákladov v horizonte niekoľkých rokov.

Boli teda spracované požiadavky na funkcie a cenu. Porovnanie ponúk ukázalo, že niekoľko dodávateľov je schopných ponúknuť porovnateľnú úroveň za porovnateľnú cenu, pre iPodnik navyše hovorila rýchlosť reakcie a ústretový a profesionálny prístup. „Venovali sa nám, boli schopní veľmi dobre zodpovedať na všetky otázky, kalkulácia bola úplne transparentná. Z toho dôvodu bol iPodnik jednoznačnou voľbou a doterajšia spolupráca toto rozhodnutie potvrdzuje,“ uzavrel Leoš Vybíral.

Ďalšie príbehy našich užívateľov

Kontaktujte nás

Kontaktné údaje:

Mám záujem o:

Počet užívateľov:

Vaša správa:

iPodnik respektuje a je v souladu s GDPR. Data, která nám zašlete prostřednictvím kontaktního formuláře využijeme pouze pro zjištění Vašich potřeb a vytvoření nabídky našich služeb. Pro zákazníky ve Slovenské republice budou údaje z kontaktního formuláře předány společnosti S4B s.r.o., která je oficiálním zastoupením společnosti iPodnik cloud s.r.o. na Slovensku, aby Vás mohli kontaktovat a domluvit rozsah a nabídku pro Vás. Bez Vašeho souhlasu Vaše údaje jinak zpracovávat nebudeme.